Goji kustovnice čínská

Goji kustovnice čínská
Země původu:
Čína
Použití:
Superovoce, adaptogen
Dostupnost:
Skladem
Popis:
GOJI KUSTOVNICE ČÍNSKÁ

Goji [godži] jsou malé červené bobule rostoucí na středně velkých keřích v Asii. Existují dvě hlavní odrůdy kustovnice, kustovnice čínská (Lycium chinensis), která roste převážně v Číně, a kustovnice himalajská (Lycium barbarum) rostoucí v různých regionech Asie, např. Tibetu nebo Mongolsku. I když jsou bobule Goji v Evropě poměrně neznámé, národy napříč Asií znají její zdraví prospěšné účinky již tisíce let.
V místě původu se bobule konzumují převážně čerstvé a pro převoz na vzdálenější místa jsou šetrně usušeny. Po usušení mají světle červenou barvu a velikost asi jako sušené hrozinky. Pokud jsou uchovávány v suchém prostředí a nezvlhnou, zůstává jejich konzistence spíše křupavá. Chutí připomínají něco mezi brusinkou, třešní a šípkem.
Plody kustovnice čínské – goji jsou označovány jako všelék, plod dlouhověkosti či ovoce radosti. Traduje se, že pokud se kustovnice pije ve formě čaje celý rok, přináší dokonalé zdraví a dlouhý věk.
Harmonizuje činnost jater a ledvin. Posiluje obranyschopnost. Posiluje imunitu organismu. Zlepšuje krvetvorbu. Snižuje krevní tlak. Zvlhčuje plíce (pomáhá proti astmatům a alergiím). Podporuje sexuální funkce. Posiluje zrak. Snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi.
Vyberte si požadovanou variantu a množství:
sáček 1kg
460 ,-
sáček 500g
235 ,-
sáček 250g
120 ,-
sáček 80g
55 ,-
sáček 40g
35 ,-
dóza 500g
265 ,-