Hlíva ústřičná mletá

Hlíva ústřičná mletá
Země původu:
Čína
Použití:
Nejen výtečná v kuchyni, ale také houba léčivá
Dostupnost:
Skladem
Popis:
HLÍVA ÚSTŘIČNÁ MLETÁ (Pleurotus ostreatus)

Hlíva ústřičná je dřevokazná houba z čeledi hlívovitých, (Pleurotaceae). Klobouky svým tvarem připomínají větší ústřice, odtud pochází i druhové pojmenování. Zbarvení je závislé na vzdušné vlhkosti a podmínkách růstu. Klobouky rostou na odumřelých kmenech listnatých stromů od konce léta až do zimy v trsech nad sebou. Lze ji pěstovat i uměle. Má příjemné silně houbové aroma, dužnina je čistě bílá.
V kuchyni se využívá jak mletá tak i v podobě sušených plátků do hotových jídel, polévek a omáček. V minutkové kuchyni ji můžeme přidat do zeleninových a masových pokrmů či pod dušené a pečené maso.
Hlíva ústřičná díky obsahu polysacharidickému beta 1,3 d-glukanu příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje tvorbu červených krvinek mimo kostní dřeň. Má pozitivní účinky proti bakterálním a plísňovým chorobám, proti ekzémům, hemeroidům a zvyšuje odolnost proti infekcím.
Studie prokázaly že hlíva obsahuje 0,4 - 2,7 % statinů v sušině ale i β-glukany, také terpeny, zejména pleurotin, který je antibiotickou a antitrombotickou látkou.
Vyberte si požadovanou variantu a množství:
sáček 1kg
889,-
sáček 500g
459,-
sáček 250g
249,-
sáček 20g
39,-
dóza 500g
499,-
mini dóza 80g
119,-